Licensed to Hillsdale College      HY-TEK's MEET MANAGER 5.0 11/9/2013 01:17 PM
                        HC vs OC vs ONUMeet - 11/9/2013                        
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ohio Northern University-OH  'A'                       NT    4:11.47  
     1) Lohnes, Allison P 20            2) Wheeler, Molly E 18            
     3) Rayhill, Lindsey A 22           4) Chapman, Jill L 18             
       29.92  1:02.13    33.27  1:12.43    28.16  1:00.98    25.84    55.93
  2 Hillsdale College-MI  'A'                              NT    4:15.33  
     1) Noll, Naofa R 19                2) Bauer, Ali K 19                
     3) Shallman, Emily M 18            4) Johnson, Hayley C 21           
       31.29  1:05.31    32.80  1:10.52    28.55  1:02.20    27.07    57.30
  3 Hillsdale College-MI  'B'                              NT    4:18.57  
     1) Smith, Kate R 21                2) Cruickshank, Cayley A 20       
     3) Leitner, Hannah N 19            4) Balog, Emily C 18              
       31.53  1:05.72    32.36  1:09.67    29.30  1:04.32    27.79    58.86
  4 Ohio Northern University-OH  'B'                       NT    4:20.66  
     1) Brebberman, Kelsey S 18         2) Hartsel, Jennifer P 21         
     3) Garbash, Jamie E 21             4) Uhrin, Emily A 18              
       32.56  1:06.37  3:14.29                                             
  5 Hillsdale College-MI  'C'                              NT    4:26.57  
     1) Hopkins, Zoe R 19               2) Bass, Mae J 19                 
     3) Johnson, Alison M 21            4) Smith, Megan E 21              
       32.10  1:06.23    35.34  1:16.18    30.51  1:05.66    27.75    58.50
  6 Olivet College-MI  'A'                            4:47.59    4:41.34  
     1) Hammond, Alivia M 21            2) Dossey, Megan 18               
     3) Dobis, Katie M 21               4) Jackson, Britnee M 21          
       32.05  1:05.68    38.71  1:23.10    31.41  1:10.99    29.53  1:01.57
  7 Ohio Northern University-OH  'C'                       NT    4:50.51  
     1) Weaver, Missy C 19              2) Hacker, Cassandra L 19         
     3) Collopy, Jennifer R 18          4) Adkins, Erin A 20              
       36.59  1:16.16    36.00  1:17.88    32.26  1:12.10    30.21  1:04.37
 -- Hillsdale College-MI  'D'                              NT         DQ  
      Early take-off swimmer #2
     1) Sowell, Whitley G 18            2) Dickhudt, Kenzi                
     3) Birrer, Molly E 22              4) Smith, Mikalah J 18            
       33.54  1:09.17    38.20  1:22.38    30.26  1:06.21    30.43  1:04.73
 
Event 2  Men 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Olivet College-MI  'A'                            3:59.09    3:44.19  
     1) Dawdy, Eric 20                  2) Rhein, Adam S 21               
     3) Aoun, Georges 20                4) Bielak, Phil E 20              
       27.52    56.70    29.34  1:04.20    24.77    53.61    23.45    49.68
  2 Ohio Northern University-OH  'B'                       NT    3:46.70  
     1) Oneill, Sean M 19               2) Wood, Connor W 20              
     3) Mullen, Joseph K 18             4) Hoffman, Chris W 20            
       27.87    57.09    28.97  1:02.25    26.09    56.91    23.40    50.45
  3 Ohio Northern University-OH  'C'                       NT    4:02.69  
     1) Willamowski, John R 20          2) Krivanek, Kevin J 22           
     3) Murphy, Mitchell J 19           4) Hoffman, Chris T 18            
       31.41  1:06.39    29.53  1:04.89    26.47    57.53    25.21    53.88
 -- Ohio Northern University-OH  'A'                       NT         DQ  
      Stroke Infraction swimmer #3
     1) Chen, Eric T 18                 2) Luthman, Jason M 20            
     3) Preston, Jeremy W 18            4) Beaschler, John T 22           
       26.57    55.22    28.94  1:02.69    23.91    53.19    22.87    48.88
 
Event 3  Women 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wheeler, Jennifer A       19 Hillsdale-MI              NT   11:01.73  
      31.35   33.99   33.66   33.00   33.22   33.40   32.74   32.47
      32.99   32.90   33.12   32.97   33.41   33.35   33.45   33.52
      33.34   33.35   33.33   32.17                                
  2 Powrie, Kylie M           18 Hillsdale-MI              NT   11:20.92  
      30.29   33.51   34.02   33.80   33.94   33.91   34.40   34.38
      34.45   34.35   34.50   34.33   34.38   34.38   34.50   34.69
      34.47   34.59   34.53   33.50                                
  3 Tingley, Brianna N        19 Ohio Northern-OH          NT   11:44.81  
      31.07   34.16   34.82   34.99   35.44   35.64   35.19   35.65
      35.64   35.83   35.91   36.20   36.00   35.79   35.84   35.81
      35.42   35.39   35.53   34.49                                
  4 Zoeller, Ashley N         20 Ohio Northern-OH          NT   11:49.58  
      31.25   34.30   34.63   35.41   35.61   36.03   36.26   36.12
      36.35   36.33   36.28   36.16   36.32   36.49   36.18   36.06
      35.96   35.80   34.95   33.09                                
  5 Poll, Lauren M            21 Ohio Northern-OH          NT   11:58.30  
      31.65   35.60   35.83   36.23   36.47   36.67   36.67   36.11
      36.17   36.40   36.66   35.81   36.93   36.14   36.38   36.64
      35.92   36.07   35.91   34.04                                
 
Event 4  Men 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Martin, Zachary R         19 Ohio Northern-OH          NT   10:19.47  
      27.82   29.91   30.72   30.89   31.09   31.44   31.58   32.08
      32.53   32.86   31.14   31.22   31.33   31.48   31.33   31.44
      31.28   31.38   29.17   28.78                                
  2 Croasdell, Jacob C        20 Ohio Northern-OH          NT   10:21.08  
      27.49   30.59   31.24   31.38   30.96   31.40   31.57   31.47
      31.35   31.48   31.89   31.36   31.71   31.91   31.72   32.01
      31.88   31.05   30.07   28.55                                
  3 Wood, Connor W            20 Ohio Northern-OH          NT   11:03.20  
      28.81   31.99   32.64   33.02   33.29   33.50   33.69   34.07
      34.20   34.23   33.70   33.99   34.23   34.05   34.07   34.13
      33.37   33.95   30.88   31.39                                
  4 Montgomery, Monty         19 Olivet-MI                 NT   11:11.52  
      29.13   31.82   33.24   33.64   34.63   34.05   33.45   33.57
      33.65   33.80   34.42   33.93   34.36   33.99   33.87   35.29
      34.92   33.51   33.94   32.31                                
 
Event 5  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shallman, Emily M         18 Hillsdale-MI              NT    2:01.37  
      28.48   31.07   31.93   29.89                                
  2 Rayhill, Lindsey A        22 Ohio Northern-OH          NT    2:01.44  
                      31.21   30.11                                
  3 Funk, Milie               21 Olivet-MI            2:09.94    2:07.60  
      30.63   33.44   32.18   31.35                                
  4 Birrer, Molly E           22 Hillsdale-MI              NT    2:09.78  
      29.68   33.33   33.82   32.95                                
  5 Bass, Mae J               19 Hillsdale-MI              NT    2:10.25  
      31.05   33.12   33.47   32.61                                
  6 Brebberman, Kelsey S      18 Ohio Northern-OH          NT    2:10.41  
      30.69   33.17   33.46   33.09                                
  7 McCabe, Taylor M          21 Ohio Northern-OH          NT    2:10.59  
      31.36   33.16   33.71   32.36                                
  8 Garbash, Jamie E          21 Ohio Northern-OH          NT   x2:10.68  
      30.58   32.99   33.90   33.21                                
 
Event 6  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Newton, Cody R            19 Ohio Northern-OH          NT    1:49.94  
      25.31   27.76   28.07   28.80                                
  2 Raker, John S             18 Ohio Northern-OH          NT    1:50.57  
      25.37   27.64   28.50   29.06                                
  3 Jennings, Trey M          18 Olivet-MI                 NT    1:55.25  
      25.99   29.12   30.27   29.87                                
  4 Hoffman, Chris T          18 Ohio Northern-OH          NT    1:59.44  
      25.91   29.98   31.83   31.72                                
 
Event 7  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kurtz, Rachael A          20 Hillsdale-MI              NT      24.98  
  2 Jones, Alissa C           20 Hillsdale-MI              NT      26.46  
  3 Uhrin, Emily A            18 Ohio Northern-OH          NT      26.48  
  4 Johnson, Jazmin           20 Olivet-MI              25.28      26.61  
  5 Balog, Emily C            18 Hillsdale-MI              NT      26.76  
  6 Barlage, Abigail A        20 Ohio Northern-OH          NT      26.86  
  7 Sowell, Whitley G         18 Hillsdale-MI              NT     x27.55  
  8 Inkrott, Lindsey N        19 Ohio Northern-OH          NT      27.69  
  9 Collopy, Jennifer R       18 Ohio Northern-OH          NT     x29.12  
 10 Mazur, Raquel             22 Olivet-MI                 NT      32.56  
 
Event 8  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Beaschler, John T         22 Ohio Northern-OH          NT      22.60  
  2 Pfeifer, Logan T          18 Ohio Northern-OH          NT      22.63  
  3 Murphy, Mitchell J        19 Ohio Northern-OH          NT      23.18  
  4 Beslock, Derek J          18 Olivet-MI              24.25      24.43  
  5 Rhein, Adam S             21 Olivet-MI                 NT      25.59  
 
Event 9  Women 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chapman, Jill L           18 Ohio Northern-OH          NT    2:18.85  
      31.19   34.01   41.24   32.41                                
  2 Bauer, Ali K              19 Hillsdale-MI              NT    2:20.03  
      30.88   37.64   39.08   32.43                                
  3 Noll, Naofa R             19 Hillsdale-MI              NT    2:21.33  
      29.52   35.91   44.42   31.48                                
  4 Wheeler, Molly E          18 Ohio Northern-OH          NT    2:23.12  
      32.29   37.72   41.33   31.78                                
  5 Hopkins, Zoe R            19 Hillsdale-MI              NT    2:23.22  
      31.21   36.39   44.39   31.23                                
  6 Hartsel, Jennifer P       21 Ohio Northern-OH          NT    2:24.42  
      30.47   37.72   40.77   35.46                                
  7 Hacker, Cassandra L       19 Ohio Northern-OH          NT   x2:30.10  
      33.23   39.69   43.05   34.13                                
  8 Cruickshank, Cayley A     20 Hillsdale-MI              NT   x2:30.66  
      32.40   42.54   40.25   35.47                                
  9 Jackson, Britnee M        21 Olivet-MI                 NT    2:35.12  
      33.97   37.92   46.99   36.24                                
 
Event 10  Men 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Aoun, Georges             20 Olivet-MI            2:03.65    2:03.90  
      26.49   32.81   36.19   28.41                                
  2 Preston, Jeremy W         18 Ohio Northern-OH          NT    2:07.97  
      25.33   33.18   38.13   31.33                                
  3 Howard, Chuck             20 Olivet-MI            2:05.40    2:08.03  
      27.75   34.84   36.09   29.35                                
  4 Lucian, Tyler B           19 Ohio Northern-OH     1:55.03    2:12.91  
      27.34   36.04   38.05   31.48                                
  5 Russell, Tyler J          22 Olivet-MI                 NT    2:13.07  
      27.89   36.81   38.82   29.55                                
  6 Willamowski, John R       20 Ohio Northern-OH          NT    2:18.83  
      27.74   36.36   41.16   33.57                                
 
Event 11  Women 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Liber, Sydney A           18 Ohio Northern-OH          NP     171.20  
  2 Schultz, Ally             18 Olivet-MI             131.50     150.15  
  3 Bowman, Katie L           21 Ohio Northern-OH          NP      93.40  
 
Event 12  Men 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wilkins, Troy             22 Olivet-MI             216.40     276.95  
 
Event 13  Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rayhill, Lindsey A        22 Ohio Northern-OH          NT    1:00.77  
      28.75   32.02                                                
  2 Shallman, Emily M         18 Hillsdale-MI              NT    1:01.65  
      29.05   32.60                                                
  3 Leitner, Hannah N         19 Hillsdale-MI              NT    1:05.04  
      29.91   35.13                                                
  4 Johnson, Alison M         21 Hillsdale-MI              NT    1:06.73  
      30.27   36.46                                                
  5 Dobis, Katie M            21 Olivet-MI            1:09.76    1:10.16  
      31.65   38.51                                                
  6 Tingley, Brianna N        19 Ohio Northern-OH          NT    1:10.73  
      32.96   37.77                                                
  7 McCabe, Taylor M          21 Ohio Northern-OH          NT    1:12.15  
      34.33   37.82                                                
  8 Collopy, Jennifer R       18 Ohio Northern-OH          NT   x1:13.59  
      33.74   39.85                                                
 
Event 14  Men 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Preston, Jeremy W         18 Ohio Northern-OH          NT      53.35  
      24.81   28.54                                                
  2 Aoun, Georges             20 Olivet-MI              54.42      54.01  
      25.61   28.40                                                
  3 Oneill, Sean M            19 Ohio Northern-OH          NT      54.89  
      25.92   28.97                                                
  4 Mullen, Joseph K          18 Ohio Northern-OH          NT      56.88  
      26.37   30.51                                                
  5 Russell, Tyler J          22 Olivet-MI              58.67      59.77  
      27.14   32.63                                                
 
Event 15  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kurtz, Rachael A          20 Hillsdale-MI              NT      54.67  
      25.98   28.69                                                
  2 Chapman, Jill L           18 Ohio Northern-OH          NT      55.59  
      26.84   28.75                                                
  3 Rucinski, Jordan T        20 Hillsdale-MI              NT      56.42  
      27.33   29.09                                                
  4 Johnson, Jazmin           20 Olivet-MI              55.72      57.08  
      27.27   29.81                                                
  5 Johnson, Hayley C         21 Hillsdale-MI              NT      57.55  
      27.53   30.02                                                
  6 Smith, Megan E            21 Hillsdale-MI              NT     x58.80  
      28.20   30.60                                                
  7 Funk, Milie               21 Olivet-MI            1:00.53      59.89  
      28.81   31.08                                                
  8 Barlage, Abigail A        20 Ohio Northern-OH          NT    1:01.14  
      28.76   32.38                                                
  9 Weaver, Missy C           19 Ohio Northern-OH          NT    1:06.10  
      30.58   35.52                                                
 
Event 16  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Newton, Cody R            19 Ohio Northern-OH          NT      49.24  
      23.44   25.80                                                
  2 Pfeifer, Logan T          18 Ohio Northern-OH          NT      50.03  
      24.11   25.92                                                
  3 Hoffman, Chris W          20 Ohio Northern-OH          NT      51.27  
      24.59   26.68                                                
  4 Beslock, Derek J          18 Olivet-MI              53.63      54.04  
  5 Gray, Zach S              18 Olivet-MI            1:00.90      59.20  
      28.44   30.76                                                
 
Event 17  Women 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lohnes, Allison P         20 Ohio Northern-OH          NT    1:02.06  
      29.72   32.34                                                
  2 Smith, Kate R             21 Hillsdale-MI              NT    1:05.15  
      31.95   33.20                                                
  3 Hammond, Alivia M         21 Olivet-MI            1:04.70    1:05.21  
      31.71   33.50                                                
  4 Garbash, Jamie E          21 Ohio Northern-OH          NT    1:05.57  
      31.81   33.76                                                
  5 Brebberman, Kelsey S      18 Ohio Northern-OH          NT    1:06.21  
      32.36   33.85                                                
  6 Powrie, Kylie M           18 Hillsdale-MI              NT    1:06.24  
      32.39   33.85                                                
  7 Sowell, Whitley G         18 Hillsdale-MI              NT    1:08.31  
      33.22   35.09                                                
  8 Inkrott, Lindsey N        19 Ohio Northern-OH          NT   x1:08.72  
      33.69   35.03                                                
  9 Dobis, Katie M            21 Olivet-MI            1:07.97    1:10.04  
      33.35   36.69                                                
 10 Jackson, Britnee M        21 Olivet-MI                 NT    1:10.67  
      34.40   36.27                                                
 
Event 18  Men 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chen, Eric T              18 Ohio Northern-OH          NT      55.19  
      26.61   28.58                                                
  2 Dawdy, Eric               20 Olivet-MI              56.82      56.51  
      27.30   29.21                                                
  3 Oneill, Sean M            19 Ohio Northern-OH          NT      58.75  
      29.10   29.65                                                
  4 Raker, John S             18 Ohio Northern-OH          NT      59.45  
      28.63   30.82                                                
 
Event 19  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rucinski, Jordan T        20 Hillsdale-MI              NT    5:23.17  
      29.69   31.83   32.54   32.95   32.81   33.00   33.19   33.18
      33.16   30.82                                                
  2 Wheeler, Jennifer A       19 Hillsdale-MI              NT    5:23.44  
      30.98   32.85   32.14   32.40   32.41   32.64   33.10   33.22
      32.95   30.75                                                
  3 Hopkins, Zoe R            19 Hillsdale-MI              NT    5:30.38  
      29.83   32.56   33.72   33.84   33.54   33.20   33.84   34.05
      33.84   31.96                                                
  4 Tingley, Brianna N        19 Ohio Northern-OH          NT    5:42.39  
      31.95   34.77   35.01   35.09   35.08   34.56   34.51   34.34
      33.89   33.19                                                
  5 Bush, Shana E             20 Olivet-MI            5:52.34    5:42.97  
      32.12   34.99   35.32   35.12   34.85   33.51   34.18   34.63
      34.67   33.58                                                
  6 Zoeller, Ashley N         20 Ohio Northern-OH          NT    5:45.70  
      30.64   33.84   34.64   35.46   35.85   36.25   35.79   35.41
      34.76   33.06                                                
  7 Poll, Lauren M            21 Ohio Northern-OH          NT    5:49.31  
      31.02   34.54   34.92 2:22.47   35.81   35.88   34.87        
  8 Dossey, Megan             18 Olivet-MI            5:55.39    5:51.64  
      31.02   34.63   35.47   35.22   35.57   35.71   35.89   36.45
      36.56   35.12                                                
  9 Adkins, Erin A            20 Ohio Northern-OH          NT   x5:53.31  
      31.33   35.19   35.97   35.92   36.21   35.78   36.04   35.90
      36.30   34.67                                                
 10 Smith, Mikalah J          18 Hillsdale-MI              NT   x6:09.09  
      32.03   35.62   36.66   36.82   37.24   37.92   37.77   38.18
      38.81   38.04                                                
 
Event 20  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Croasdell, Jacob C        20 Ohio Northern-OH          NT    5:05.73  
      26.77   29.34   30.33   31.29   31.35   31.81   31.66   31.65
      31.42   30.11                                                
  2 Jennings, Trey M          18 Olivet-MI                 NT    5:15.07  
      28.47   31.33   31.86   32.36   32.05   32.09   32.16   32.04
      31.59   31.12                                                
  3 Montgomery, Monty         19 Olivet-MI            5:24.53    5:21.25  
      27.92   29.25   30.75   32.27   33.05   33.19   33.85   34.45
      32.64   33.88                                                
  4 Lucian, Tyler B           19 Ohio Northern-OH          NT    5:25.56  
      28.11   31.04   32.29   33.25   33.85   33.53   33.56   33.22
      33.58   33.13                                                
  5 Martin, Zachary R         19 Ohio Northern-OH          NT    5:33.91  
      28.31   33.97   33.11   34.46   34.55   34.32   34.49   34.34
      33.68   32.68                                                
 
Event 22  Men 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wilkins, Troy             22 Olivet-MI             282.20     306.75  
 
Event 23  Women 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cruickshank, Cayley A     20 Hillsdale-MI              NT    1:08.57  
      32.76   35.81                                                
  2 Balog, Emily C            18 Hillsdale-MI              NT    1:10.94  
      33.61   37.33                                                
  3 Bauer, Ali K              19 Hillsdale-MI              NT    1:11.02  
      33.87   37.15                                                
  4 Smith, Kate R             21 Hillsdale-MI              NT   x1:12.88  
      34.58   38.30                                                
  5 Wheeler, Molly E          18 Ohio Northern-OH          NT    1:13.67  
      34.87   38.80                                                
  6 Hartsel, Jennifer P       21 Ohio Northern-OH          NT    1:14.08  
      34.29   39.79                                                
  7 Hacker, Cassandra L       19 Ohio Northern-OH          NT    1:17.48  
      35.97   41.51                                                
  8 McCabe, Taylor M          21 Ohio Northern-OH          NT   x1:20.02  
      38.80   41.22                                                
  9 Mazur, Raquel             22 Olivet-MI                 NT    1:27.42  
      40.47   46.95                                                
 
Event 24  Men 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wood, Connor W            20 Ohio Northern-OH          NT    1:02.47  
      29.06   33.41                                                
  2 Bielak, Phil E            20 Olivet-MI                 NT    1:03.35  
      29.57   33.78                                                
  3 Luthman, Jason M          20 Ohio Northern-OH          NT    1:03.49  
      29.97   33.52                                                
  4 Krivanek, Kevin J         22 Ohio Northern-OH          NT    1:05.58  
      30.87   34.71                                                
  5 Rhein, Adam S             21 Olivet-MI            1:06.08    1:06.24  
      30.51   35.73                                                
  6 Gray, Zach S              18 Olivet-MI                 NT    1:14.58  
      35.20   39.38                                                
 
Event 25  Women 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hillsdale College-MI  'A'                              NT    3:44.98  
     1) Noll, Naofa R 19                2) Johnson, Hayley C 21           
     3) Powrie, Kylie M 18              4) Kurtz, Rachael A 20            
       28.02    56.98    27.05    56.84    26.67    56.50    25.70    54.66
  2 Hillsdale College-MI  'B'                              NT    3:50.60  
     1) Smith, Megan E 21               2) Wheeler, Jennifer A 19         
     3) Rucinski, Jordan T 20           4) Johnson, Alison M 21           
       28.25    59.09    27.16    56.85    26.41    55.82    27.79    58.84
  3 Ohio Northern University-OH  'A'                       NT    3:51.65  
     1) Uhrin, Emily A 18               2) Zoeller, Ashley N 20           
     3) Lohnes, Allison P 20            4) Inkrott, Lindsey N 19          
       27.93    58.25  2:09.17  2:53.40                                    
  4 Olivet College-MI  'A'                                 NT    4:04.99  
     1) Hammond, Alivia M 21            2) Funk, Milie 21                 
     3) Dossey, Megan 18                4) Bush, Shana E 20               
       29.07  1:00.00    29.18  1:00.60    29.20  1:01.78    29.95  1:02.61
  5 Hillsdale College-MI  'C'                              NT   x4:08.08  
     1) Leitner, Hannah N 19            2) Dickhudt, Kenzi                
     3) Bass, Mae J 19                  4) Birrer, Molly E 22             
       28.90    59.82    32.08  1:06.81    29.09  1:01.29    28.49  1:00.16
  6 Ohio Northern University-OH  'B'                       NT    4:17.63  
     1) Barlage, Abigail A 20           2) Weaver, Missy C 19             
     3) Adkins, Erin A 20               4) Poll, Lauren M 21              
       30.04  1:04.21    30.78  1:06.41    30.98  1:05.69    29.03  1:01.32
 
Event 26  Men 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ohio Northern University-OH  'A'                       NT    3:16.36  
     1) Beaschler, John T 22            2) Pfeifer, Logan T 18            
     3) Raker, John S 18                4) Chen, Eric T 18                
       23.54    49.05    22.97    48.81    23.97    50.57    22.70    47.93
  2 Ohio Northern University-OH  'B'                       NT    3:23.31  
     1) Newton, Cody R 19               2) Hoffman, Chris W 20            
     3) Croasdell, Jacob C 20           4) Murphy, Mitchell J 19          
       23.98    50.08    24.20    51.21    24.63    51.92    23.89    50.10
  3 Olivet College-MI  'A'                                 NT    3:25.52  
     1) Howard, Chuck 20                2) Dawdy, Eric 20                 
     3) Russell, Tyler J 22             4) Bielak, Phil E 20              
       25.34    52.39    24.03    50.74    24.56    51.15    24.07    51.24
  4 Olivet College-MI  'B'                                 NT    3:40.54  
     1) Jennings, Trey M 18             2) Beslock, Derek J 18            
     3) Montgomery, Monty 19            4) Gray, Zach S 18                
       25.78    53.36    24.72    53.02    24.98    53.17    29.50  1:00.99
  5 Ohio Northern University-OH  'C'                       NT   x3:41.25  
     1) Willamowski, John R 20          2) Martin, Zachary R 19           
     3) Mullen, Joseph K 18             4) Lucian, Tyler B 19             
       26.49    56.99    25.81    55.23    25.67    54.67    25.64    54.36